Дигитален Форум
  • Ботев постигна важна победа след обрат над Пирин в Пловдив

(0 reviews)

в Пловдив
    Отборът на Ботев (Пловдив) направи обрат и заслужено се поздрави с 3-те точки срещу тима на Пирин (Благоевград). Срещата от 18-ия кръг на Първа Лига се игра на стадион „Христо Ботев“. Двубоят започна по възможно най-лошия начин за „канарчетата“ след като гостите отбелязаха гол след по-малко от 30 секунди игра – центриране от ляво намери защитата ни неподготвена и Юго Комано отбеляза във вратата на Хидайет Ханкич. В 12-тата минута Андрей Йорданов от Пирин изчисти с глава центриране отдясно. Топката се озова в капитана на отбора Ивелин Попов, който с глава свали за Антоан Бароан – той овладя, опита удар, който премина опасно покрай гредата. Няколко минути по-късно, индивидуален пробив от ляво на Уме Емануел завърши със спасяване на вратаря на Пирин – Ковальов. В 22-рата минута след ново добро разиграване пред наказателното поле Ивелин Попов намери Самуел Акере, който отправи мощен шут от далечна дистанция и изравни резултата 1:1. „Канарчетата“ продължиха търсенето на второ попадение в мача. В 36-тата минута центриране от ляво на Константинос Балоянис намери Антоан Бароан, който направиж ножичен удар встрани от вратата на „орлетата“. На почивката резултатът се запази 1:1. Вторите 45 минути започнаха силно за футболистите на Душан Керкез. Ивелин Попов направи уникален извеждащ […]