Jump to content
  • Ботев Пловдив победи Ботев Враца като гост в мач с осем гола

(0 отзива)

в Пловдив
    Ботев Пловдив постигна вълнуваща победа с 5:3 при гостуването си на Ботев Враца в 14-ия кръг на efbet Лига, създавайки предпоставки за наелектризиращ мач. Екшънът започна с порой от бързи удари, които накараха феновете да са на ръба на седалките си. В светкавична размяна на разигравания Брайън Переа се възползва от възможността за домакините, като само три минути след началото на мача наруши нулевото положение. Въпреки това канарчетата отговориха бързо, когато Янис Карабельов намери гърба на мрежата, изравнявайки резултата в рамките на две минути. След това в 27-ата минута Фаустас Степонавичус оформи забележителен обрат за гостуващия отбор. Второто полувреме започна с Марко Маджуга, който възстанови равенството за Ботев Враца само пет минути след началния съдийски сигнал. Равенството обаче бе краткотрайно, тъй като Емануел Уме възстанови преднината на „канарчетата“. Изравнителното попадение дойде от прецизно изпълнена дузпа от Брайън Переа, с което резултатът стана 3:3. След това, в 77-ата минута, Емануел Уме нанесе нов удар, с който изведе пловдивчани напред в резултата. Последният удар бе нанесен от зрелищния гол на Антоан Бароян, който затвърди победата. В резултат на това „канарчетата“ си осигуриха трите точки, докато Ботев Враца претърпя трета поредна загуба в първенството. Домакините бяха излезли напред в резултата още в 3-ата […]