Jump to content
  • Ботев Пловдив допусна загуба с 1:2 от Арда в мач от XXXIII кръг на българското първенство

(0 отзива)

в Пловдив
    Ботев (Пловдив) допусна загуба с 1:2 от Арда в мач от XXXIII кръг на българското първенство. Срещата се игра на „Арена Арда“ в Кърджали, като беше част от плейофите в битката за 7-о място. Гостуващият сектор с фенове на Ботев отново създаде за играчите страхотна атмосфера, за да могат момчетата на Душан Керкез да чувстват като домакините в Кърджали. Срещата беше и последен мач на тима преди големия финал за Купата на България в сряда, 15 май, на Националния стадион „Васил Левски“ срещу Лудогорец. И по тази причина Душан Керкез остави извън групата част от ключовите състезатели като Мохамед Брахими, Дилан Мертенс, Николай Минков, а и капитана на тима Ивелин Попов, който при нов жълт картон би пропуснал следващ двубой. Те обаче не пропуснаха да подкрепят своите съотборници от трибуните на „Арена Арда“. Още в 7‘ Ботев имаше своя първи шанс. Удар на Мартин Секулич от границата на наказателното поле обаче беше лесно спасен от Анатоли Господинов. Двамата отново бяха в центъра на вниманието в 12‘. Впечатляваща многоходова атака на „канарчетата“ завърши с центриране отдясно на Самуел Акере. Ударът на Секулич обаче отново не успя да преодолее Господинов. Сценарият се повтори само 2‘ по-късно. Този път центриране от десния фланг на Костас […]