Дигитален Форум
  • Ботев Пловдив допусна загуба от Крумовград на рестарта на шампионата

(0 отзива)

в Пловдив
    Отборът на Ботев (Пловдив) допусна поражение с 2:1 от Крумовград в първия си двубой от пролетния дял на първенството в efbet Лига. Срещата от XXI-ия кръг на Първа Лига се игра на Футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“. Ботевистите получиха солидна подкрепа от своите фенове които изпълниха трибуните на клубната база в съботния ден. В 6-тата минута на мача след чудесно солово изпълнение, Крумовград поведе в резултата чрез Александър Колев. Нападателят простреля вратата на Матвей Игонен с топовен удар от далечна дистанция за 1:0. „Жълто-черните“ имаха страхотен шанс да изравнят само минута след получения гол. Антонио Перера стреля, а вратарят на Крумовград Янко Георгиев направи добро спасяване. След това топката намери нахлуващия Николай Минков, но той не успя да нанесе добър удар, а топката срещна гредата и излезе. В 23-тата минута на двубоя капитанът Ивелин Попов изведе с чудесен пас Георги Николов – той изпревари Янко Георгиев, който фаулира нападателя. Зад бялата точка застана Георги Николов който успя да реализира официално дебютното си попадение с екипа на Ботев и изравни резултата – 1:1. До края на първата част резултатът остана непроменен. Втората част започна с натиск на ботевистите. В 65-тата минута, влезлия от скамейката и правещ официален дебют за Ботев […]